🇨🇿 | My Startup Story: Jakub Chvosta, Mindflow

Představujeme vám Jakuba Chvostu, mladého zakladatele společnosti Mindflow. Zeptali jsme se, co Jakuba a jeho kamarády vedlo k výrobě přírodních doplňků stravy a jaké jsou jejich nejbližší cíle v budování businessu.

Můžeš nám říct něco o tvé cestě k podnikání?

Jakub: Nápad na založení firmy přišel na vysoké škole. Z počátku jsme to dělali spolu se studiem, po škole to přešlo v práci na plný úvazek. Během studia a i chvíli po dokončení školy jsem si zkusil, jaké to je, být i zaměstnaný. Co mě ale zaujalo víc, byla cesta podnikání, a tou jsem se vydal.

Co tě vedlo k výrobě přírodních doplňků stravy a založení společnosti Mindflow?

Jakub: Všechno to vycházelo z vlastních potřeb. Byli jsme studenti a zároveň jsme pracovali, když jsme zakládali firmu Mindflow. Hledali jsme tak možnosti, jak být produktivnější, ale na trhu moc variant na výběr nebylo. I mezi ostatními spolužáky jsme viděli podobný problém. Často se problém s produktivitou řešil energetickými nápoji s tunou cukru nebo dokonce nějakými léky na předpis(!). Tak jsme si s partou kamarádů řekli, že bychom zkusili vymyslet nějakou zdravou alternativu a vyvinuli jsme doplněk stravy na soustředění. Studoval jsem výrobu a syntézu léčiv na VŠCHT a díky tomu, že už jsem byl jednou nohou v oboru, jsme se do toho hned pustili.

Jaké byly reakce okolí, především tvých nejbližších, když si přišel s myšlenkou založit si vlastní společnost?

Jakub: Vesměs velmi pozitivní. Všem se nápad líbil a byli z toho nadšení. A co víc, společně pak testovali i první složení a účinky produktů.

Co bylo tvou největší překážkou, když jsi začal budovat firmu?

Jakub: Naštěstí si žádnou nevybavuji. Byli jsme na to tři a každý zařizoval to své. Udělali jsme nějaké chyby, ale to k tomu patří.

Vzpomeneš si na nějaké chyby, kterým ses mohl vyvarovat?

Jakub: Samozřejmě jich bylo několik. Snažím se na to koukat aspoň jako na zkušenost a stejné přešlapy znovu nedělat. Ale asi to nikdy nejde napoprvé bez chyb. Teď mě ještě napadá to, že zájem o produkty byl větší, než jsme čekali a tak jsme vyprodali zásoby dřív, než jsme stihli naskladnit nové. Zákazníci museli zhruba týden čekat na doručení.

Závěrem, jaké jsou tvé nejbližší cíle ve firmě a v podnikání?

Jakub: S firmou chceme expandovat do dalších zemí, vyvíjet nové produkty a to nejen doplňky stravy. Také chceme stále zlepšovat ty současné. Rok 2021 bude zlomový.

Připojte se do komunity

Budujeme největší tuzemskou databázi startupů, investorů, investičních fondů, ale i dalších lidí, kteří jsou součástí startupového ekosystému. A propojujeme je spolu.

Vstup do komunity