🇨🇿 | Leaders Uncovered: Yemi A. D., JAD Productions

Odstartovali jsme náš eventový line-up s českým kreativcem Yemim A. D., který má slabost pro umění, seriály a tvorbu brandů. Není divu, že se o něm mluví jako o producentovi, choreografovi či dokonce filantropovi. Jsme rádi, že talentovaný zakladatel JAD Productions přijal pozvání k dalšímu dílu živého vysílání Leaders Uncovered.

Yemiho cesta do vesmíru

Nad otázkou, čím chtěl být malý Yemi, nemusel dlouho přemýšlet. Už jako dítě chtěl být kosmonautem. Neuvěřitelné je, že by se měl v brzké době vydat společně s deseti vybranými lidmi z celého světa na cestu do vesmíru. Jedná se o poměrně žhavé téma: „Čeká nás velká cesta, poletíme 3 dny k Měsíci, kolem něj a s využitím gravitace a vystřelením zpátky k Zemi.“ popisuje plánovanou cestu. Za sebou má prozatím úspěšnou zdravotní prohlídku a pracuje na sobě tak, aby jeho vesmírný zážitek nebyl jen zábavou, ale také přínosem pro naši společnost.

Mezi naše hlavní otázky patřilo, jak se dostal mladý zakladatel s nigerijskými kořeny k jeho tvorbě. Kreativita byla pro Yemiho vždy na prvním místě, k tomu přidal pohyb a následně začaly vznikat choreografie. S narůstajícím počtem lidí, které kolem sebe měl, přišla přirozeně tvorba eventů. Yemi se následně začal podílet na tvorbě reklam a spolupráci v digitálním průmyslu. Jak sám zmiňuje, důležité je to, že kreativita stále hraje hlavní roli při všech jeho aktivitách.

Mladý kreativec v roli foundera

Společnost JAD Productions založil v roce 2010 a protože je úspěšným foundrem a leadrem, zeptali jsme se, co z tohoto pohledu vnímá jako důležité: „Je jasné, aby práce CEO byla efektivní, musí umět delegovat a zvládat více věcí naráz. Někdy mám pocit, že se v tom lidí až moc zacyklí a vytvoří mezi sebou a svým týmem propast.“ popisuje Yemi.

Mladý kreativec se s námi podělil o jeho inspiraci, kterou jsou seriály. Především ty science fiction, které vnímá jako interdisciplinární a právě z toho čerpá pro svou tvorbu. Momentálně se těší na nový snímek Duny – jeden z nejočekávanějších snímků minimálně posledních dvou let.

Čeho si nejvíce váží v jeho dosavadní kariéře? A co všechno si můžeme představit pod digitálním hnutím Moonshot? Pusťte si záznam živého vysílání na našem kanálu IGTV a poslechněte si inspirativní rozhovor s Yemim.

Napadá vás osobnost české scény, kterou byste chtěli v živém vysílání vidět? Napište nám na adri@czechcrunch.cz.

Připojte se do komunity

Budujeme největší tuzemskou databázi startupů, investorů, investičních fondů, ale i dalších lidí, kteří jsou součástí startupového ekosystému. A propojujeme je spolu.

Vstup do komunity