🇨🇿 | Leaders Uncovered: Michal Ptáček & Václav Bedřich

Témata jako technologie, startupy, cestování a vzdělávání jsou hlavními koníčky Michala a Vaška z CzechCrunche. Duo mladých zakladatelů budují online portál od roku 2014. V posledním díle živého vysílání Leaders Uncovered se s námi podělili o společném podnikání, inspiraci a velkých plánech do budoucna.

Od blogu nadšenců k serióznímu projektu

Celý projekt odstartoval Michal Ptáček v roce 2013 psaním krátkých článků pod názvem Startup News. Necelý rok na to, se díky příspěvku na Facebooku k Michalovi přidal i Václav Bedřich. Od té doby budují z blogu technologických nadšenců dnes už seriózní projekt pod názvem CzechCrunch. „To, že jsme se s Vaškem potkali, byl pro mě nejdůležitější moment mého pracovního života. Spolupracujeme spolu dlouho a to o něčem vypovídá. Jsem za to hrozně rád.“ říká Michal.

Zásadní milník nastal v roce 2017, kdy se Michal i Vašek vrátili ze Spojených států, aby se mohli celému projektu věnovat s ještě větším nasazením. Dnes je CzechCrunch považován za hlavní zdroj informací moderního člověka v Česku. Věnuje se byznysu, startupům, technologiím, vzdělávání, lifestylu, cestování a dalším aktuálním tématům, které hýbou společností.

Michal a Vašek v roli lídra

I když mají Michal i Vašek rozdílné povahy, skvěle se doplňují kombinací silných stránek. „Důležité je rozklíčovat silné a slabé stránky. Není to tak, že je jeden nebo druhý tlačený do něčeho, co ho nebaví nebo mu nejde.“ popisuje v živém vysílání Vašek, který je z dvojice zakladatelů víc rozvážný a přemýšlivý.

Inspirace ze startupového světa

„Jmen je spoustu! Na to, jak jsme malá země, tak máme mraky neskutečně šikovných lidí. Po byznysové stránce mě inspiruje Tomáš Čupr, Honza Bednář z firmy ShipMonk a Ondra Krátký z Liftaga. Všem třem se z nesexy produktu podařilo udělat něco víc. Také fandím klukům z STRV. Je toho spoustu a mohl bych jmenovat další.“ odpovídá Michal na otázku, kdo ho ve startupovém světě nejvíce inspiruje. „Je těžké vypíchnout pár jmen. Není to o tom, že by mě inspiroval jeden konkrétní člověk na sto procent. Vždy mě inspiruje konkrétní vlastnost nebo dovednost, kterou člověk má.“ dodává Vašek.

Velké plány do budoucna

Během následujícího půl roku čeká CzechCrunch nejzásadnější období celé historie. V posledním díle Leaders Uncovered se zakladatelé rozpovídali o velkých plánech do budoucna. Prvním zásadním krokem je značné rozrůstání týmu, se kterým souvisí přesun celé redakce do nových prostor v Karlíně. K dalšímu vývoji patří spuštění nového webu a dalších zásadních projektů a také rozšíření startupové komunity.

CzechCrunch je jeden z mála mediálních byznysů, který funguje bez externího financování. Díky tomu jsou kluci absolutně svobodní v tom, co chtějí dělat a právě to je baví. „Čeká nás hodně práce. Ale věřím, že díky tomu, jak to máme nastavené a také díky celému týmu, se naše plány vydaří.“ dodává s nadšením Michal.

Jaká je kariérní cesta obou zakladatelů? Co jsou jejich silné a slabé stránky? Záznam ze živého vysílání s Michal a Vaškem najdete na našem IGTV kanálu.

Napadá vás osobnost české scény, kterou byste chtěli v živém vysílání vidět? Napište mi na adriana@cc.cz.

Připojte se do komunity

Budujeme největší tuzemskou databázi startupů, investorů, investičních fondů, ale i dalších lidí, kteří jsou součástí startupového ekosystému. A propojujeme je spolu.

Vstup do komunity