🇨🇿 | Leaders Uncovered: Lucie Neumanová, Femme Palette

Lucie Neumanová přijala pozvání k dalšímu dílu Leaders Uncovered. V rozhovoru se nám mladá spoluzakladatelka svěřila se změnami, kterými si prošla ve svém osobním životě během uplynulého roku 2020. Mimo jiné jsme se dostali k fungování platformy Femme Palette v době pandemie.

Vytrvalý zápal pro neustálé vzdělávání a učení se cizích jazyků, bylo něco, co Lucii vždycky bavilo. Po studiu na VŠE se nejdříve vydala do Španělska, potom do Spojených států, kde se v Silicon Valley zabývala marketingem v několika amerických startupech. Následně se rozhodla transformovat své zaměření na UX design, vynaložila tak veškeré úsilí a za pomocí mentorů a dostupných zdrojů se jí podařilo dosáhnout pozice designérky ve Springboardu.

Mezi naše hlavní otázky patřil vznik Femme Palette, kterou Lucka založila společně s Klárou Holíkovou. Chybělo jim potkávání nových inspirativních lidí a tak přišly s nápadem na vytvoření platformy, která se zaměří na networking. Postupným prozkoumáváním trhu a budováním byznysu vznikl finální model: komunita pro ženy, které chtějí využít mentoringu a leadership programu pro vlastní osobní růst. „Nově jsme přidaly koučování, které je pro ženy, které si nejsou jisté ve své kariérní cestě. My je ve Femme Palette spojíme s kvalifikovaným koučem a ten jim pomáhá postupně definovat správný směr.“ dodává.

Psychická odolnost je pro ni důležitou součástí na cestě podnikání. „Člověk by se měl stále posouvat dopředu a vždy se snažit vymyslet jiný způsob, jak pokračovat dál, když něco nefunguje.“ říká Lucie.

Celý záznam s Luckou a ostatními inspirativními leadry české business scény najdete na našem Instagramu.

Připojte se do komunity

Budujeme největší tuzemskou databázi startupů, investorů, investičních fondů, ale i dalších lidí, kteří jsou součástí startupového ekosystému. A propojujeme je spolu.

Vstup do komunity