🇨🇿 | Leaders Uncovered: Lubo Smid, STRV

V Leaders Uncovered, které vysíláme živě přes náš Instagram, si povídáme s osobnostmi české business scény. Rozebíráme jejich dosavadní osobní příběh a cestu, jejich úspěchy i selhání. Společně chceme sdílet a ukázat, že leadeři které známe, nejsou nadlidi, ale lidé s talentem, pílí a velkým nadšením pro to, co dělají. Tentokrát byl naším hostem Lubo Smid z STRV.

Z Prahy do Los Angeles a zpět, a to čtrnáctkrát za rok. Běžná záležitost pro mladého foundera z technologické firmy STRV, která vyvíjí aplikace pro americké startupy. Lubo Smid byl jedním z našich dalších hostů živého vysílání Leaders Uncovered. Společně jsme se dostali k rozdílům mezi jeho pracovním i osobním životem v Česku a Spojených státech, názoru na vysokoškolské studium a oblíbeným aktivitám, které dělá ve svém volném čase.

Už celých devět let zažívá s STRV jednu velkou jízdu a každým dnem se společně s celým týmem úspěšně posouvají dál. Na začátku budování a tvoření businessu neměl Lubo se svými spoluzakladateli tak velké plány, ale vše vzalo za své a nyní se řadí mezi špičku technologických společností. Proto podotýká, že není nejdůležitější mít jasně danou představu a sestavený business plán. Všechno kolem nás si žádá svůj čas a přesně to platí i v případě STRV. A co si myslí o řízení lidí ve firmě? „Snažím se soustředit na správné delegování a odprostit se od mikromanagementu. Celý ten business není o tom, že něco jednou uděláte, nastavíte a pak je to navždy hotové.“ říká Lubo.

Lidé ho vnímají jako klidného a vyrovnaného člověka a i on sám přiznává, že dokáže stresové situace řešit s rozvahou. V jeho vysoce postavené funkci se přirozeně vytváří velký tlak. Díky sportu, meditačním cvičením a technikám si dokáže od stresu udržovat odstup. Lubo má jasnou představu o tom, jak by měl vypadat správný leader. Především zastává „no ego“, jednání s pokorou a vkládání kreativity do své tvorby. Právě práce s egem a pokorou napomáhá mladému zakladateli vést a řídit lidi.

Záznam najdete na našem IGTV kanálu.

Připojte se do komunity

Budujeme největší tuzemskou databázi startupů, investorů, investičních fondů, ale i dalších lidí, kteří jsou součástí startupového ekosystému. A propojujeme je spolu.

Vstup do komunity